Quarkchain whitepaper 1 #QuarkChain #Blockchain

Quarkchain whitepaper 1  #QuarkChain #Blockchain
#QuarkChain #Blockchain

Website: https://quarkchain.io/
Telegram:https://t.me/quarkchainio
Twitter: https://twitter.com/Quark_Chain
Medium: https://medium.com/quarkchain-official
Facebook: https://www.facebook.com/quarkchainofficial/

=================
Creator : freim
MyBitcointalk profile: https://bitcointalk.org/index.php?action=profile;u=1958200

QuarkChain’in Özellikleri
QuarkChain aşağıdaki özelliklerin tümünü sunmaktadır.

Merkezileştirilmiş Yatay Ölçeklenebilirlik Genişlemesi: QuarkChain, tüm küçük blokları ve kök zincir bloklarını onaylayan bir düğüme sahiptir. Buna süper tam düğüm denir. Süper-tam bir düğümü kendi başınıza çalıştırmak pahalıya mal olur. İşte bu yüzden QuarkChain yenilikçi bir çözüm buldu; birden fazla küçük düğümün bir kümede bir araya toplanmasına ve süper-tam bir düğüm olarak çalışmasına izin veriyorlar. Kümedeki her düğüm yalnızca bir alt zincir kümesini doğrular ve düğümlerin geri kalanı bir düğüm başarısız olursa bile tüm blokları tam olarak doğrulayabilir.

Çapraz Shard İşlemleri: QuarkChain, in-shard ve cross-shard işlemleri dahil olmak üzere iki tür işlem sunacak. Herhangi bir kullanıcı herhangi bir zamanda çapraz-shard işlemleri yapabilir. Çapraz-shard işlemleri birkaç dakika içinde teyit edilebilir.

Çapraz Zincir İşlemleri: QuarkChain çapraz zincirleme işlemlerine izin verir, çünkü yalnızca bir kök zincirini korur. Kök zinciri, bir adaptör kullanarak başka bir zincirden yapılan token işlemlerini kolaylaştırır. Daha sonra, blockchain işlemi, QuarkChain tarafındaki çapraz-shard işlemi gibi işlem yapar.

Akıllı Cüzdan: QuarkChain birincil hesabınız ve ikincil hesabınız dahil olmak üzere iki seviyeye sahip akıllı bir cüzdan olacaktır. Birincil hesap, kullanıcının varsayılan bir parçadaki adresidir, ikincil hesap ise geri kalan parçalarda kullanıcının kalan adreslerini yönetir.

QuarkChain’in arkasında kim var?
QuarkChain, yüksek performanslı sistemlerde uzman olan ve 15 yıllık geliştirme deneyimine sahip eski bir Google çalışanı tarafından yönetiliyor; Qi Zhou. Aynı zamanda Georgia Institute of Technology’den doktora sahibidir.

QuarkChain ekibinin diğer listelenen üyeleri arasında ZhaoGuang Wang (Kıdemli Yazılım Mühendisi), Ting Du (Çin için CMO), Anthurine Xiang (CMO) ve Kyle Wang (COO) bulunmaktadır.

Ekip, 2017 yılında QuarkChain’i araştırmaya başladı, daha sonra Şubat 2013’te çevrimiçi tanıtımlarını internette yayınladı. Hedef, 2018’in son çeyreğinde QuarkChain Core 1.0, Mainnet 1.0 ve SmartWallet 1.0′ı başlatmak.

Özetle; QuarkChain (QKC Token)
QuarkChain, saniyede 1 milyon işlem sunmayı hedefleyen bir blockchain. Günümüzün blockchainin sahip olduğu sorunları (aşırı merkezileşme, zayıf ölçeklenebilirlik ve güvenlik riskleri dahil), kuarklar, alt zincirler ve kök zincirler gibi benzersiz bir sistem kullanarak çözmektedir.

QuarkChain hakkında daha fazla bilgi için kendi sitelerini ziyaret edebilirsiniz. QKC tokenleri satışının henüz kesin tarihler henüz açıklanmadığı halde, Nisan veya Mayıs 2018’de yapılması planlanmaktadır.

Quarkchain whitepaper 1 #QuarkChain #Blockchain
Blockchain implementation stories session 2 Module 16 by Mani Madhukar


Blockchain implementation stories session 2 Module 16 by Mani Madhukar